barvadreva.cz

O mně a mé tvorbě

Jsem tvůrce dřevěných produktů, který se snaží zprostředkovat krásu dřeva v praktických a designových výrobcích. Moje tvorba je spjata s hlubokým vztahem k přírodě a fascinací dřevem. Jsem samouk, který se dřevem pracuje už mnoho let. Mám malou dílnu, kde se můžu plně soustředit na svou práci. Rád experimentuji a zkouším nové věci. Jsem otevřený přáním a nápadům zákazníků.

Moje cesta ke dřevu

Moje zaujetí stromy trvá už od raného dětství. Dlouhé hodiny jsem trávil v lese, obklopen majestátními stromy, a vnímal jejich klidnou sílu a hřejivou energii. Tato spojení s přírodou ve mně zanechala hluboký dojem.

Osudový zlom nastal, když jsem se setkal s tvůrcem djembe. Jeho umění rozeznít prostor rytmickými tóny bubnu z masivního dřeva ve mně zažehlo jiskru tvořivosti. S vervou a nadšením jsem se pustil do výroby vlastního bubnu, čímž jsem pootevřel dveře do světa práce se dřevem.

Od té doby se s každým novým výtvorem mé dovednosti a zkušenosti prohlubují. Neustále se učím a experimentuji, abych zdokonalil své techniky a posunul hranice své tvorby. Dřevo se pro mě stalo celoživotním koníčkem, profesí i životní filozofií.

Filozofie mé tvorby

Používám různé druhy dřeva, ať už domácí, tak exotické. Každý druh má své specifické vlastnosti, které se snažím zdůraznit ve svých výrobcích. Dbám na to, aby každý kus dřeva byl zpracován s citem a péčí, aby vynikla jeho přirozená krása. Věřím, že kresba dřeva je jako otisk duše stromu, a proto se snažím tuto jedinečnost zachovat v každém mém produktu.

Věřím, že ruční práce a moderní technologie se vzájemně doplňují a dokáží stvořit úchvatné produkty. Mojí hnací silou je touha zprostředkovat lidem krásu a jedinečnost dřeva v praktických a designových produktech.

Každý kus dřeva má svůj vlastní příběh a mým potěšením a ctí je nasměrovat ten příběh směrem k Vám.

Popis produktů a služeb

Ručně soustružené mísy:

Nabízím ručně soustružené mísy z různých druhů dřeva, lakované i napuštěné olejem. Mísy jsou originální doplněk v praktickém provedení, který podtrhne osobitý styl Vašeho interiéru.

Dřevěné šperky:

Vyrábím originální dřevěné šperky, jako jsou naušnice, náramky a přívěsky. Šperky jsou vyrobeny z kvalitního dřeva s citem pro detail a s důrazem na krásu materiálu.

Lečivé pyramidy:

Nabízím zmenšeniny Cheopsovy pyramidy a další geometrické tvary z masivního dřeva. Pyramidy se údajně vyznačují léčivými vlastnostmi a harmonizují prostor.

Materiály pro další tvoření:

Pro kreativní duše nabízím dřevěné formy pro výrobu klobouků a materiály pro další tvoření.

Zakázková výroba:

Máte zájem o produkt na míru? Rád vám vyrobím dřevěný produkt dle vašich specifických požadavků.

Děkuji za váš zájem

Věřím, že mé produkty vám přinesou radost a potěšení. Pokud máte jakýkoli dotaz, neváhejte se na mě obrátit.

Sledujte nás

barvadreva.cz